O marce TYR

TYR

TYR (wym. tier), zawdzięczający swoją nazwę mitycznemu nordyckiemu bóstwu wojowników i atletów, jest wcieleniem ducha sportowego współzawodnictwa i symbolem odwagi oraz zwycięstwa.

Założona w 1985 roku firma TYR od początku swojego istnienia poświęca się z pasją rozwijaniu najnowszej generacji strojów i akcesoriów pływackich zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów i jest modelowym przykładem innowacyjności i stylu.

Przez zawodników dla zawodników

Steve Furniss, współzałożyciel i wicedyrektor wykonawczy TYR, dwukrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich. W 1972 roku w Monachium zdobył brązowy medal na 200m stylem zmiennym, a cztery lata później był kapitanem amerykańskiej olimpijskiej drużyny pływackiej. Wraz ze swoim młodszym bratem Brucem (podwójny złoty medalista IO w Montrealu) brał udział w sztafecie z zniczem olimpijskim w latach 1984, 1996 oraz 2004.

Partnerzy

Partnerzy_TYR

TYR Polska jest partnerem silnych klubów pływackich w Polsce. W Europie TYR współpracuje między innymi z Duńskim Związkiem Pływackim, Brytyjskim Związkiem Pływackim, Szwajcarskim Związkiem Pływackim oraz jest partnerem LEN.

TYR_always_in_front

Produkty

Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością i nowoczesnym designem. Tworzymy stroje sportowe i sprzęt niezbędny pływakom i triathlonistom. Nasze flagowe kolekcje to stroje startowe Avictor oraz pianki triathlonowe Hurricane.

Ciekawostka

Klasyczne, czerwone stroje ratowników z serialu Słoneczny Patrol (Baywatch) zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę TYR.