O marce TYR

TYR

TYR (wym. tier), zawdzięczający swoją nazwę mitycznemu nordyckiemu bóstwu wojowników i atletów, jest wcieleniem ducha sportowego współzawodnictwa i symbolem odwagi oraz zwycięstwa.

Założona w 1985 roku firma TYR od początku swojego istnienia poświęca się z pasją rozwijaniu najnowszej generacji strojów i akcesoriów pływackich zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów i jest modelowym przykładem innowacyjności i stylu.

Przez zawodników dla zawodników

Steve Furniss, współzałożyciel i wicedyrektor wykonawczy TYR, dwukrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich. W 1972 roku w Monachium zdobył brązowy medal na 200m stylem zmiennym, a cztery lata później był kapitanem amerykańskiej olimpijskiej drużyny pływackiej. Wraz ze swoim młodszym bratem Brucem (podwójny złoty medalista IO w Montrealu) brał udział w sztafecie z zniczem olimpijskim w latach 1984, 1996 oraz 2004.

Partnerzy

Partnerzy_TYR

TYR Polska jest partnerem silnych klubów pływackich w Polsce. W Europie TYR współpracuje między innymi z Duńskim Związkiem Pływackim, Brytyjskim Związkiem Pływackim, Szwajcarskim Związkiem Pływackim oraz jest partnerem LEN.

TYR_always_in_front

Sponsoring

TYR jest również sponsorem wielu znamienitych sportowców.

Wspierani przez nas zawodnicy to Ryan Lochte (USA), Jan Frodeno (GER), Chrissie Wellington (UK), Matt Grevers (USA), Craig Alexander (AUS), Camille Lacourt (FRA), Mirinda Carfrae (AUS), Ariana Kukors (USA), Andy Potts (USA), Jeanette Ottesen-Gray (DEN), Julie Dibens (USA), Amanda Weir, Matt Chrabot (USA), Nick Thoman (USA), TJ Tollakson (USA), Ricky Berens (USA), Lisa Norden (SWE) i wielu innych.

Produkty

Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością i nowoczesnym designem. Tworzymy stroje sportowe i sprzęt niezbędny pływakom i triathlonistom. Nasze flagowe kolekcje to stroje startowe Avictor oraz pianki triathlonowe Hurricane.

Ciekawostka

Klasyczne, czerwone stroje ratowników z serialu Słoneczny Patrol (Baywatch) zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę TYR.